Frekvence odhalování nových modelů ohebných telefonů začíná pomalu nabírat obrátky. Jde sice zatím sice jen o v podstatě výlučné soupeření Samsungu a Huawei, ale i tak se alespoň něco děje. Jako první před pár dny udeřil korejský gigant s modelem Galaxy Z Flip, ale čínská odveta na sebe nenechá dlouho čekat. Už jen za pár dnů, konkrétně 24. února, by totiž měl spatřit světlo světa nový Huawei Mate XS. Ten samozřejmě bude navazovat na svého předchůdce, ale dočkat bychom se měli celé řady vylepšení.

Původní Mate X totiž trpěl nešvarem všech současných ohebných modelů a tím je samozřejmě extrémní křehkost konstrukce. To by měl Mate XS částečně napravit a tvůrci slibují výrazně posílený design pantu a celkovou odolnost Přepracování se také dostane i samotnému ohebnému displeji a dojde samozřejmě i na posun ve výkonu procesoru, protože bude použit nový Kirin 990 5G s integrovaným 5G modemem. Spekuluje se také o výrazném posunu v technologii nabíjení a údajně by měl telefon podporovat plných 65W.

Představovací akce proběhne samozřejmě online, hrozba koronaviru v Číně ještě zdaleka nepolevila. A kromě ohebného Huawei Mate XS by se na ní měla objevit celá řada nových zajímavých produktů napříč portfoliem značky. Hlavní hvězdou ale bude určitě právě nový ohebný elegán a my se tak můžeme začít děsit nasazené ceny. První generace se prodává oficiálně v přepočtu za hezkých 2420 dolarů a nějaký výrazný posun k lepšímu se asi konat nebude.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.