Už před pár dny nám, jeden z ředitelů firmy Huawei, pan Yu Chengdong, naservíroval informaci, že vlajkové modely řady P40 budou oficiálně představeny někdy v březnu. A protože fanoušci jsou netrpěliví a vyžadují přesné informace, tak se do odhadů zapojili i čínští analytici. Podle nich pak bude celá řada novinek představena 26. března, což je přesně na den rok poté, co v Paříži spatřila světlo světa minulá generace. Huawei se tak pravděpodobně drží plánu ročního cyklu a nehodlá ustoupit ani o den. Samozřejmě se prozatím nejedná o oficiálně potvrzené datum, takže berte s rezervou.

Celkem by měly být představeny tři modely řady Huawei P40, kromě základní ještě vylepšená Pro varianta a ořezaná Lite. Všechny by měly mít design displeje s moderním „průstřelem“ a Pro pak navíc přidá ještě výrazné zakřivení. Lite bude určitě ošizena o ten nejvýkonnější procesor, ale ostatní dva kousky určitě dostanou procesor Kirin 990 spolu s pořádnou porcí pamětí. Samozřejmě půjde o modely podporující 5G sítě, protože vedle procesoru bude i 5G modem Balong 5000 5G s podporou obou SA/NSA režimů.

Hlavně se však samozřejmě čeká na fotografické vybavení, protože trůn žebříčku DxOMarku bude určitě pod velkým ohrožením. Základní verze se spokojí s trojicí senzorů, ale to hlavní přijde až s Pro variantou. Ta pošle do hry hlavní 64 Mpix senzor, 20 Mpix super širokoúhlý senzor, 8 Mpix telefoto senzor a TOF senzor. To vše samozřejmě s certifikací Leica a kromě toho čekáme i periskopickou čočku podporující až 10x optický zoom. Co se týče foto vybavení Lite verze telefonu, tak půjde určitě jen o slabší odvar výše zmíněného.

No, 26. březen si určitě v kalendáři zakroužkujte, tedy pokud patříte k fanouškům Huawei, nebo výborných telefonů celkově. Vzhledem k pokračujícím problémům kvůli americkému embargu a chybějícím Google Services budou nové špičkové modely P40 asi cílit hlavně na domácí čínský trh. Ale výhledově by se měly dostat i na trhy globální, jen není jasné kdy a v jaké podobě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.