S pojmem VPN se zřejmě většina z vás už někdy setkala, ale i tak vám zde přiblížíme, co přesně to VPN vlastně je. Tento výraz je zkratkou výrazu Virtual private network, co lze přeložit do češtiny jako virtuální soukromá síť. V podstatě zajišťuje přímé spojení s webovou stránkou nebo počítačem, který se nachází na jakémkoliv místě na světě. K dosáhnutí tohoto cíle využívá síť VPN, kterou můžeme najít po celém světě a je skutečně velmi široká. Všechna komunikace, která zde probíhá, je zašifrovaná a nemá k ní přístup nikdo jiný než vy a stránka, kterou prostřednictvím VPN navštěvujete.

VPN je tedy poměrně užitečný nástroj, který si určitě stojí za to blíže rozebrat i z pohledu hráčů.

Je VPN správnou volbou právě pro hráče?

Pokud se rozhodujete o tom, jestli je pro vás jako pro hráče využití virtuální soukromé sítě tou správnou volbou, je potřeba se zamyslet nad tím, jaké výhody a nevýhody vám toto řešení nabízí. Pokud se rozhodnete právě VPN pro tyto účely využívat, můžete si například přečíst něco o tom, které jsou tynejlepší VPN pro hraní.

V další části tohoto článku si probereme ty největší výhody, které vám jako hráči VPN dokáže nabídnout.

Rychlost není problém

Rychlost je faktorem, který je při hraní online her opravdu velmi důležitý. Bez dostatečné rychlosti vašeho internetového připojení si jen ztěžka dokážete představit, že bude vaše hraní opravdu efektivní a že si ho i skutečně užijete tak, jak si představujete.

Většina hráčů se bezpochyby obává toho, že by se při využívání VPN pro účely hraní museli často potýkat s nepříjemným problémem, kterým je slabá rychlost. Neříkáme, že tato možnost nepřipadá do úvahy, no určitě se nejedná o tak zásadní a častý problém, který by nedokázaly překonat výhody, které vám virtuální soukromá síť jako hráči nabízí. Užitečné informace o tom, které VPN vám můžou nabídnout opravdu vysokou rychlost, najdete zde. Můžete se sami přesvědčit, že vaše hraní prostřednictvím virtuální soukromé sítě nemusí být vůbec zasaženo sníženou rychlostí vašeho připojení.

Užívejte si neomezený přístup

Jednou z těch největších výhod je bezpochyby to, že VPN vám nabízí možnost neomezeného přístupu. Co konkrétně to pro vás jako pro hráče znamená?

Pod pojmem neomezený přístup myslíme, že díky využívání VPN se můžete dostat ke hraní i takových her, které by vám za normálních okolností neměli být k dispozici. Pokud se tedy například nacházíte v zemi, pro kterou je daná hra zakázána, díky VPN můžete k této hře získat přístup bez toho, abyste změnili své místo pobytu. Díky tomu si můžete vychutnávat hraní skutečně kterékoliv hry, kterou si vyberete.

Toto ocení hráči zejména ze zemí, ve kterých jsou z nějakých důvodů hry zakázány ve větším počtu, no výhodou to může být pro kohokoliv z nás, ať už se nacházíme v jakékoliv části světa. Stačí, že je na vašem území hraní určité hry zakázáno, v takovém případě určitě velmi oceníte možnost využití právě virtuální soukromé sítě.

Zajistěte si kvalitní zabezpečení

Bezpečnost by měla být při rozhodování o tom, jestli budete využívat VPN pro hraní her, bezpochyby jedním z těch nejdůležitějších kritérií. Využívání VPN by vám mělo pomoci zlepšit zabezpečení vašeho hraní, a to zejména díky tomu, že může pomoci ke zvýšení vaší ochrany před tzv. DDoS útoky. Tyto útoky se právě v prostředí online hraní vyskytují poměrně často a hráči je využívají jako součást boje proti svým konkurentům.

Jakou VPN si pro hraní zvolit?

Pokud se rozhodnete, že je hraní prostřednictvím VPN pro vás tou správnou volbou, určitě budete přemýšlet nad tím, kterému provozovateli VPN vložit do rukou svou důvěru. Musí se samozřejmě jednat o spolehlivého partnera, který vám nabídne to nejlepší ve všech oblastech. Při hraní totiž potřebujete absolutní komfort a my vám nabídneme několik tipů na kvalitní poskytovatele VPN, kterými určitě nic nepokazíte.

  1. Nord VPN – Nord VPN je zřejmě tím nejznámějším poskytovatelem VPN, jakého můžeme na trhu najít. Své služby nabízí skutečně široké škále uživatelů, mezi které patří také hráči. Nord VPN vám zajišťuje dostatečně rychlé a bezpečné připojení, právě proto patří mezi ty nejčastěji využívané poskytovatele této služby.
  2. CyberGhost – I když není možná až tak známá jako Nord VPN, CyberGhost vám také nabízí dostatečnou kvalitu, abyste si mohli své hraní vychutnávat naplno a bez jakýchkoliv potíží.
  3. ExpressVPN – ExpressVPN bezpochyby patří mezi ty nejlepší VPN pro hráče. Jedním z důvodů je samozřejmě i to, že poskytuje skutečně vysokou rychlost připojení.

VPN je pro hráče správnou volbou

V tomto článku jsme si uvedli pár těch nejdůležitějších argumentů, které mluví ve prospěch využívání VPN pro účely hraní. Jak jsme řekli, VPN je pro hráče určitě správnou volbou, je ovšem potřebné vybrat si takového poskytovatele, který bude splňovat potřebná kritéria, zejména bude poskytovat dostatečnou rychlost, aby hraní probíhalo bez jakýchkoliv potíží.

Doufáme, že vám náš článek pomůže při rozhodování se o tom, který poskytovatel VPN je pro vás tou správnou volbou.