Ještě poměrně nedávno se značka OnePlus mohla pochlubit maximálně velkou popularitou v kruhu zasvěcených, ale o zasloužené ovace na globálním jevišti si mohla nechat tak maximálně zdát. Časy se však mění, protože už i mainstreamové recenze a publikace na tyto telefony dští chválu a prodeje tak samozřejmě utěšeně rostou. A u některých se dokonce poslední nejvýkonnější počin značky – OnePlus 7T Pro, vyšplhal až na samotný trůn, protože třeba britský deník Guardian ho vyhlásil nejlepším chytrým telefonem roku 2019. Asi dobrý oddíl, že ?

Značka OnePlus nikdy neaspirovala na ten zcela špičkový high-end a vždy nabízela spíše lehký kompromis za výbornou cenu. A právě tuto filosofii v Guardianu oceňují, i když v posledních generacích fanoušci potichu brumlají nad zvyšujícími se cenami. Ale Britové si cení právě poměru cena/výkon spolu s bezkonkurenčním displejem s vysokou obnovovací frekvencí, fantastickému výkonu a dokonalému uživatelskému pohodlí díky systému OxygenOS 10. S tím se asi dá bez nějakých výhrad souhlasit, protože OnePlus 7T Pro se opravdu povedl.

A v hodnocení Guardianu je ve velice solidní společnosti, protože se ocenění dočkaly i telefony jako iPhone 11 Pro, Samsung Galaxy S10 a Huawei P30 Pro. Ty ale uspěly v samostatných kategoriích, postupně jako nejlepší iOS telefon, nejlepší kompaktní Android telefon a nejlepší fotoaparát.

OnePlus mají velké ambice samozřejmě i výhledově do roku 2020 a dočkáme se pravděpodobně i několika pořádaných novinek. Kromě odlehčeného OnePlus 8 Lite jsme zvědaví také na tajemné zařízení OnePlus Concept One, o kterém se údajně dozvíme více během veletrhu CES2020. Tak jen houšť a větší kapky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.