Vánoce se nezadržitelně blíží a tak se všichni řítíme vysokou rychlostí do finální fáze příprav a pozvolna narůstajícího hektického šílenství. A i když už je asi pozdě na koupi dárků skrze čínské e-shopy, tak určitě neublíží si na chvíli odfrknout a mrknout na zajímavé kousky v akci. Kdo ví, třeba vás zrovna zaujmou a objednáte je na vlastní pěst, Vánoce neVánoce. Dnes pro vás máme dva zajímavé produkty z Aliexpressu, velkou 3D tiskárnu Creality CR-10 V2 a high-end čtečku BOOX Note2.

3D tiskárny už dávno zdomácněly i v našich poměrech a není tak velkým problémem si poměrně pokročilé modely pořídit za velmi solidní ceny. Pokud ale plánujete popustit uzdu kreativitě a tisknout větší projekty, tak potřebujete také větší tiskovou plochu. A to splňuje třeba model Creality CR-10 V2 s maximální tiskovou plochou 300*300*400 mm. Kromě toho samozřejmě nabídne i spoustu dalších vymožeností jako tichý tisk, kompletní kovové zpracování, přesné manuální vyrovnávání desky, případně širokou podporu tiskových strun. A k mání je momentálně za 443.57 euro.

Čtečky elektronických knih (neboli e-booků) jsou pak neocenitelným doplňkem každého milovníka četby, ale model BOOX Note2 jde ještě o krok dál. Kromě četby se totiž velký 10.3-palcový e-ink Carta displej s rozlišením 1872 x 1404 pixelů dá použít i jako grafický tablet, díky přiloženému stylusu Wacom s rozeznáním až 4096 úrovní přítlaku. Čtečka má i vysoce nadprůměrný hardware s quad-core procesorem, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti. dual-band Wi-Fi, 4300 mAh baterií s rychlo-nabíjením QC3.0 nebo čtečkou otisků prstů či nastavitelným podsvětlením displeje. Systémem je pak dokonce klasický Android 9 Pie. Za vymoženosti se ale platí, takže se nejedná o nic extra levného s cenou 504.29 euro. Ale své fanoušky si mezi profesionály určitě najde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.