Včera uspořádala společnost Oppo v Shenzhenu technologickou konferenci. Na ní byl kromě jiného představen i prototyp telefonu, který má přední kameru pod displejem a nemá žádná fyzická tlačítka. Vzhledem k tomu, že uložení kamery pod displejem by mělo být trendem velmi blízké budoucnosti, mohl by tak tento telefon, pokud se začne sériově vyrábět, být první vlaštovkou tohoto trendu. Sice i společnost Xiaomi pracuje na přístroji s touto technologií a podle některých tipařů by tento telefon mohl být představen už začátkem příštího roku, ale nyní se zdá, že tato vize není příliš reálná.

V současné době se většina výrobců chytrých telefonů snaží zvětšit užitnou plochu obrazovky uložením přední kamery do výřezu nebo „díry“, případně použít pop-up kameru. Ovšem budoucnost by měla být ve znamení kamery v displeji. Podle některých novinářů, kteří se technologické konference zúčastnili a měli možnost si prototyp telefonu Oppo prohlédnout, je technologie fotoaparátu v displeji stále ve vývoji. Kamera pod displejem je stále viditelná při zobrazení světlejších barev. Pokud je však displej vypnutý, nebo jsou zobrazovány tmavé barvy, modul kamery vidět není. A to je přesně ještě ta věc, kterou chtějí vývojáři pořádně vychytat a odladit.

Pokud bychom se vrátili zpět k prototypu, další zajímavostí byla absence fyzický tlačítek. Veškeré ovládání, tedy zapnutí/vypnutí přístroje a nebo i kolébka hlasitosti jsou zabudovány do hran, které jsou citlivé na tlak. Chybí zde také otvory pro porty, hrany jsou naprosto hladké a beze švů. Nabíjení by tedy mělo probíhat bezdrátově a mělo by mít výkon 30 W. Zástupci společnosti Oppo uvedli, že na svém „přístroji budoucnosti“ stále pracují, protože má pořád dost nedostatků. Proto by se finální produkt od tohoto prototypu mohl výrazně lišit. Kdy by mohl jít telefon do výroby a následně byl uveden zástupci Oppo nesdělili.  Ale podle velmi optimistického odhadu by to mohlo být někdy v příštím roce.