Pokud jsme něco čínským a indickým kolegům záviděli z nabídky Xiaomi, tak to kromě výrazně levnějších telefonů určitě byly chytré televize Mi TV. Xiaomi na obou trzích zcela dominuje v kategorii televizí a jejich kousky nabízí výborné vybavení za zcela fantastické ceny. Tedy v porovnání s naším zahnívajícím rybníčkem. Vždy jsme tak jen s vyplazeným jazykem slintali při představovačkách nových generací Mi TV, naposledy jen před dvěma dny, kdy se nám předvedly v plné kráse modely páté generace. A protože nechat si z Číny poslat telefon a televizi jsou logisticky dva zcela rozdílné světy, tak dlouho zůstalo jen u slintání.

To se však radikálně mění, protože Xiaomi míří se svými televizemi už i oficiálně do Evropy. Ano, sice se jedná „jen“ o španělský trh, ale od něj už je jen krůček k dalším a koneckonců v nejhorším ani objednávání ze Španěl už není natolik velkým sci-fi ani u podobných objemných balíků. Xiaomi na španělský trh vstoupili s Mi TV oficiálně včera a reálná dostupnost produktů by měla být zhruba někdy na konci listopadu. Samozřejmě zatím nebudou k mání poslední výkřiky techniky z aktuální generace, ale i tři dostupné modely toho mají evropským zákazníkům co nabídnout. Navíc jsou k dostání za troufnu si říci překvapivě nízké ceny vzhledem k výbavě.

Ostatně posuďte sami. Nejvyšší dostupný model je Mi LED TV 4S s 55″ úhlopříčkou, 4K rozlišením a podporou HDR, dekodéry Dolby + DTS, 2 x 10W reproduktory a systémem Android TV. To vše za 449 euro, tedy bratru 11 tisíc korun čistá ruka bez doplatků. To nezní vůbec špatně, že ? K dostání je i menší Mi LED TV 4S se 43-palcou úhlopříčkou za 349 euro a malá Mi LED TV 4A se 32-palcovou úhlopříčkou za 179 euro. Španělská dostupnost zatím opravdu nezaručuje výhledově dostupnost i přímo na našem trhu, ale moc bych se nedivil, kdyby k podobnému kroku Xiaomi velmi brzy sáhli. Tak co na modely Mi TV za podobné ceny říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.