Ohodnoťte článek

Už to tak vypadá, že Lenovo opět sahá do hloubi své historie velkohubých prohlášení, protože podle posledního vyhlášení na sociální síti Weibo pracují na novém systému, který by měl sloučit Android a Windows. Tato nová platforma Lenovo One by tak údajně mělo nabízet jak výhody mobilního Androidu pro telefony a naopak výhody Windows pro notebooky a větší zařízení. To vše zní krásně, jen jaksi ve vyjádření nikde nelze najít, jak toho šikulové z Lenova hodlají dosáhnout. Konec konců není ani zcela jisté, že Lenovo One se vztahuje k plnohodnotnému systému, i když náznaky vedou právě k tomu, že by se mohlo jednat o systém pro telefony v 5G éře.

Doslova pak příspěvek na Weibo hovoří o „produktivitě velkých displejů PC, která se se setkává s chytrými telefony 5G éry. Windows a Android se stanou jedním“. Poetické, ale opět zcela vágní a bez konkrétních informací. Na nedávné konferenci Lenovo Yoga se k tomuto tématu rozhovořili zástupci firmy, ale zdaleka nešlo o tak rozmáchlé revoluční projevy. Podle jejich slov by Lenovo One mělo bourat některá omezení konektivity napříč systémy ve spojitosti s možnostmi mobilní projekce, rychlých přenosů dat jedním klikem a dalšími funkcemi. Takže v zásadě něco ve smyslu Apple Airdrop nebo Huawei Share.

Osobně si nemyslím, že půjde o žádný kompletní systém, ale právě o nějakou nadstavbu, který by právě mohla podporovat jednoduchou komunikaci mezi systémy pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi a k dispozici by bylo vzájemné zrcadlení ploch včetně ovládání nebo vysokorychlostní přenosy souborů. Promo snímek nám v plné kráse předvádí Lenovo Z6 Pro 5G připojené k notebooku ThinkPad X1 Carbon, ale mnoho se z něj opravdu vyčíst nedá. Veškeré prozatímní informace ohledně Lenovo One jsou stále jen v rovině dohadů a spekulací, takže budeme muset chvíli počkat, co se z toho vyvrbí. A vzhledem k historii Lenova k bombastickým zcela zavádějícím prohlášením bych asi byl už dopředu lehce skeptický a opatrný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.