Už to tak vypadá, že Lenovo opět sahá do hloubi své historie velkohubých prohlášení, protože podle posledního vyhlášení na sociální síti Weibo pracují na novém systému, který by měl sloučit Android a Windows. Tato nová platforma Lenovo One by tak údajně mělo nabízet jak výhody mobilního Androidu pro telefony a naopak výhody Windows pro notebooky a větší zařízení. To vše zní krásně, jen jaksi ve vyjádření nikde nelze najít, jak toho šikulové z Lenova hodlají dosáhnout. Konec konců není ani zcela jisté, že Lenovo One se vztahuje k plnohodnotnému systému, i když náznaky vedou právě k tomu, že by se mohlo jednat o systém pro telefony v 5G éře.

Doslova pak příspěvek na Weibo hovoří o „produktivitě velkých displejů PC, která se se setkává s chytrými telefony 5G éry. Windows a Android se stanou jedním“. Poetické, ale opět zcela vágní a bez konkrétních informací. Na nedávné konferenci Lenovo Yoga se k tomuto tématu rozhovořili zástupci firmy, ale zdaleka nešlo o tak rozmáchlé revoluční projevy. Podle jejich slov by Lenovo One mělo bourat některá omezení konektivity napříč systémy ve spojitosti s možnostmi mobilní projekce, rychlých přenosů dat jedním klikem a dalšími funkcemi. Takže v zásadě něco ve smyslu Apple Airdrop nebo Huawei Share.

Osobně si nemyslím, že půjde o žádný kompletní systém, ale právě o nějakou nadstavbu, který by právě mohla podporovat jednoduchou komunikaci mezi systémy pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi a k dispozici by bylo vzájemné zrcadlení ploch včetně ovládání nebo vysokorychlostní přenosy souborů. Promo snímek nám v plné kráse předvádí Lenovo Z6 Pro 5G připojené k notebooku ThinkPad X1 Carbon, ale mnoho se z něj opravdu vyčíst nedá. Veškeré prozatímní informace ohledně Lenovo One jsou stále jen v rovině dohadů a spekulací, takže budeme muset chvíli počkat, co se z toho vyvrbí. A vzhledem k historii Lenova k bombastickým zcela zavádějícím prohlášením bych asi byl už dopředu lehce skeptický a opatrný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.