Oblíbenost displejů s vyšší obnovovací frekvencí samozřejmě není způsobena pouze dopadem na herní výkon, ale vzhledem k tomu, že většina telefonů jím vybavených je herních, tak to určitě nějaký význam má. Jedním z mála ne-herních modelů s 90 Hz displejem jsou i čerstvě představené modely řady OnePlus 7T a tvůrci rozhodně nechtějí ponechat nic náhodě, protože dnes oznámili i seznam speciálně adaptovaných her kompatibilních s 90 Hz.

Mezi podporovanými tituly jsou “Peace Elite”, “Ace Warrior”, “Fortress Frontline”, “QQ Speed”, “Crossing the FireWire”, “Quantum Special Attack”, a “New Swordsman”. Upřímně řečeno jsem ani o jedné osobně neslyšel, ale podle OnePlus se jedná o high-end tituly. No, budeme jim věřit 🙂 90 Hz reprezentuje obnovovací frekvenci obrazovky a čím více hertzů máme, tím je obraz teoreticky přirozenější a uhlazenější. Lidské oko sice nedokáže zaznamenat plných 90 snímků za vteřinu, ale i tak je schopno vidět více detailů v přechodech. Vše je jasně vidět právě ve hrách, ale třeba i v přechodech mezi obrazovkami telefonu.

OnePlus 7T byl oficiálně představen 10. října v Londýně (tedy v globální verzi i pro náš trh) a do prodeje půjde už za pár dní 17. října. Kromě 6,55-palcového FullHD+ Fluid AMOLED displeje s 90 Hz se může pochlubit i procesorem Snapdragon 855 Plus, 3800 mAh kapacitou baterie s 30W super rychlým nabíjením Warp Charge 30T nebo novým designem trojitého zadního fotoaparátu. To vše za cenu 599 euro a jsem si jist, že spousta fandů už mlsně stojí u prasátka s kladivem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.