Čerstvě vydané Redmi 8 se nesetkalo mezi fanoušky zrovna s vřelým přijetím, protože pokládají některé parametry telefonu za zbytečný krok zpět. Hlavním problémem je podle nich použití procesoru Snapdragon 439, protože minulá generace Redmi 7 dostala do vínku papírově výkonnější Snapdragon 632. K tématu se dnes vyjádřil i sám šéf firmy Lu Weibing na Weibo a pokouší se vysvětlovat myšlenkové procesy firmy, které vedly k použití daného hardwaru.

Podle jeho slov si firma před vydáním telefonu nechala zpracovat dotazník o důležitosti jednotlivých kategorií výbavy a jako primární zaměření jim vyšla kapacita baterie, výkon a kvalita zpracování. Na základě toho se tak rozhodli pro 5000 mAh kapacitu baterie, USB Type-C port s podporou 18W nabíjení (i když v balení je podle všeho opět jen 10W nabíječka), zrušení slabé 2 GB RAM verze a přidání funkce Mi Turbo 2.0 a lepšího automatického čištění paměti.

Downgrade procesoru pak byl nezbytným krokem pro zachování super nízké ceny telefonu a Lu Weibing navíc dokumentuje výsledkem z benchmarku Antutu, že se Snapdragon 439 ani příliš neliší od Snapdragonu 625. Ten je ale přece jen už archivním kouskem a nejde přímo o porovnání s SD632 u Redmi 7, ale budiž. Na závěr pak dodává, že tak zůstává čistě na zákazníkovi, zda dá přednost lehce vyššímu výkonu Redmi 7, nebo upřednostní lepší výdrž a modernější funkce Redmi 8. Co na tuto strategii říkáte vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.