Z nové řady telefonů Redmi jsme se prozatím dočkali jen Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro, takže zbývá logicky doplnit do skládačky jen ten nejlevnější a nejméně výkonný. Tedy pokud přistoupíme na klasickou filosofii trojice modelů. A dnes se na čínském certifikačním úřadu TENAA objevil právě i levný Redmi 8A a máme tak možnost vidět první snímky tohoto telefonu v celé jeho kráse. Jedná se o jasné pokračování cesty nastoupené minulou generací Redmi 7A a snímky to jen potvrzují.

Opět se tedy bude jednat o telefon s plastovým tělem, ale to se v rámci maximálního osekávání nákladů očekává. Na zadní straně je k vidění jediný senzor fotoaparátu s diodou LED blesku, takže na nějaká velká fotografická kouzla to asi nebude. Nikde také není k vidění čtečka otisků prstů, takže se budeme muset obejít i bez této bezpečnostní funkce. Pravděpodobně se však konečně dočkáme vykrojení displeje a ne tradičních širokých rámečků, což by teoreticky mohlo znamenat nárůst úhlopříčky na 5.8-palců oproti 5.45-palce u minulé generace.

Analytici také očekávají pouze micro-USB port a nemělo by se zapomenout ani na 3.5 mm sluchátková audio jack. Hardwarová výbava bude asi podobně osekaná, ale bohužel nám TENAA nenabízí možnost nahlédnutí pod pokličku. Každopádně se dá očekávat výrazně nízká cena, Redmi 7A se prodává zhruba za 99 dolarů, takže od tohoto čísla asi Redmi 8A také nebude příliš daleko. Vzhledem k úspěšné certifikaci můžeme očekávat oficiální vypuštění telefonu na domácí čínský trh velmi brzy a mezinárodní dostupnost pak určitě bude obratem následovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.