Čínské Oppo má s řadou Reno samozřejmě velké plány a druhá generace Reno 2 po srpnovém představení v Indii dorazila i do domovských vod. A při té příležitosti firma všechny přítomné navnadila na další chystaný model této řady, kterým by mě být Oppo Reno Ace. A čekání by ani nemusel být příliš dlouhé, protože další z teaserů jednoznačně hovoří i říjnovém datu vydání. Na teasery jsou vůbec v Oppo zatížení, protože jsme se v podstatě nedočkali žádných konkrétních specifikací, ale firma nás stále krmí jen náznaky.

A jak už se tak říká v nesmrtelné cimrmanovské klasice : „my nesmíme ani naznačovat“. Každopádně odborná veřejnost už má poměrně jasno a podle všeho se nové Oppo Reno Ace bude moci pochlubit hlavně 90 Hz displejem. Ten popularizoval OnePlus 7 Pro a navázat by měly brzy příchozí kousky jako OnePlus 8 nebo Xiaomi Mi MIX 4. Kromě skvělého displeje by se také nové Oppo mělo mít možnost pochlubit proprietárním super-rychlým nabíjením SuperVOOC, jehož výkon se blíží až 50W.

Společnost dále velmi nedávno potvrdila úzkou spolupráci s Qualcommem na urychlení komerčního nasazení procesorů řady Snapdragon 700 s integrovaným 5G modemem. Ty by se měly do operačního nasazení dostat v posledním čtvrtletí letošního roku, takže vše vypadá ideálně srovnané s možným datem vydání Oppo Reno Ace. Oppo dlouhodobě upřednostňuje modely vyšší střední třídy (nutno dodat, že často za high-end ceny) a Reno Ace by tak mohl přesně odpovídat i této specialitě. Tak uvidíme, v průběhu října bude jasno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.