Osamostatněné Redmi se v poslední době snaží výrazně expandovat mimo výrobu pouze telefonních modelů a soudě podle prvních čísel prodejů jejich chytré televize Redmi TV se jim to daří. Dnes se totiž tenhle kousek dostal poprvé do prodejů a za prvních 15 minut se jich stihlo prodat fantastických 10.000 kusů. Ostatně se není čemu divit, protože 70-palcová televize se 4K rozlišením za pouhých 3399 juanů (asi 479 dolarů) je opravdu bestseller na první pohled. Navzdory obecně nízkým čínským cenám televizorů se jedná opravdu o extrémně výhodný nákup.

Redmi TV se může pochlubit obří 70-palcovou úhlopříčkou (tedy zhruba 177 cm diagonálně), což je asi o 60 % větší plocha televize než u momentálně obvyklých 55-palcových modelů. Samozřejmostí je 4K rozlišení s podporou HDR nebo Picture Quality Engine pro lepší obraz. Hardware obstará čtyř-jádrový procesor Amlogic s jádry taktovanými na 1.5 GHz, 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Ani zvuk nepřijde zkrátka s Dolby Audio a DTS-HD. Za své peníze dostanete i 3 x HDMI porty, 2 x USB porty, dual-band Wi-Fi, Bluetooth 4.2 nebo speciálního vestavěného AI asistenta.

Podle všeho se jedná jen o první vlaštovku a Redmi určitě brzy přinese na trh další modely s rozdílnými úhlopříčkami. Bohužel se jedná o čínskou specialitu a podobně jako TV modely mateřského Xiaomi nejsou dostupné mezinárodně. Protože s podobnou cenou bychom asi hezkých pár kusů prodali i u nás, 70-palcová úhlopříčka s podobnou výbavou je v našich končinách těžké sci-fi. Závidíme.