Přestože byl telefon Meizu 16s Pro už zhruba před měsícem zalistován na jednom z čínských e-shopů, na jeho oficiální představení se stále čeká. A po té, co nás zástupci Meizu nějakou dobu napínali, že prý údajně chystají něco velkého, je to tady. Tou velkou věcí je uvedení očekávané Pro verze. To je naplánováno na 28. srpna/augusta.

Co je však stále zahaleno rouškou tajemství, jsou parametry Meizu 16s Pro. A po pravdě řečeno, mnohé nenapoví ani pozvánka na představovačku. Ta je koncipována jako titulní novinová stránka. V pravém horním rohu je čárový kód s číslem 996855 a podle některých tipařů by tato hádanka mohla naznačovat, že telefon bude pohánět novinkový procesor Snapdragon 855 Plus. A to zní jistě zajímavě.

Vyjdeme-li ze spekulací o dalších parametrech mohli bychom se dočkat podobného designu jako má Meizu 16s. Rozdílem by měl být zadní trojitý fotoaparát a díky tomu by se tento model stal prvním Meizu přístrojem s takovouto kamerou. Velikost displeje chystaného telefonu není známa, ale čeká se, že by obrazovka měla mít obnovovací frekvenci 90 Hz. Měl by zde být také integrován snímač otisků. Kapacita paměti RAM by mohla být u nejnižší verze 8 GB. V rámci interního úložiště bychom mohli tipnout na několik verzí, a to například na 128 GB, 256 GB a případně i 512 GB. A samozřejmě se už také spekuluje o cenách. Cena verze s 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti je odhadována na 3699 jüanů, tedy zhruba 523 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.