Vlajkové modely poslední generace OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro byly představeny v květnu letošního roku a rychle si vydobyly své místo na slunci. Špičkový Pro model si vedl skvěle i v prestižním benchmarku DxOMark, kde dosáhl 111 bodů a zařadil se tak jen těsně za bodově vedoucí tandem Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G. Uživatelské reakce na výkon fotoaparátu v reálném užití však až tak zcela bezvýhradně nadšené nebyly a někteří dokonce zpochybňovali objektivitu výsledků DxOMarku.

K situaci se nedávno vyjádřil i produktový manažer OnePlus, pan Zack Zhang, který lehce překvapivě s hodnocením uživatelů zčásti souhlasil. Podle jeho slov sice fotoaparáty nových OnePlus dosáhly skvělých výsledků v syntetických testech a pořízené fotografie byly věrným zachycením scény, ale chyběla jim větší vizuální přitažlivost. Tím pravděpodobně myslel post-processing, který je u jiných výrobců často velmi silný a výsledný snímek je tak zhusta výrazně vylepšen i na úkor reality.

Každopádně pak Zhang deklaroval, že firma není zcela spokojena s výsledky fotoaparátů u svých modelů a tvrdě pracuje na nápravě situace pomocí aktualizací u současných modelů. Do budoucna pak OnePlus plánuje změnu strategie, kdy by výsledné snímky měly lépe balancovat na hranici realistického zachycení scény a uživatelsky přitažlivým podáním. Tak snad nám z toho chlapci neudělají „omalovánky“ s nereálnými barvami, které tak dobře známe od některých jiných nejmenovaných značek. Máte vlastní zkušenost a názor na reálné výkony nových modelů OnePlus ?