Čínským certifikačním úřadem CCC dnes prosvištěl jeden zajímavý prototyp 5G telefonu pod označením M1908F1XE a s největší pravděpodobností se jedná o velmi očekávaný model. Stejný kousek se totiž předvedl už minulý měsíc na TENAA (i když v nekompletním listingu) a podle převládajícího názoru odborné veřejnosti se jedná o chystaný Xiaomi Mi MIX 4. Dnešní certifikace CCC to jen potvrzuje a telefon se může pochlubit třeba velmi rychlým 45W rychlo-nabíjením.

V minulosti se k chystanému Xiaomi Mi MIX 4 vyjádřil i jeden z ředitelů firmy Wang Teng a přislíbil rychlejší nabíjení nového modelu v porovnání s 27W variantou i Mi 9. Čemuž by 45W u dnes zahlédnutého prototypu jen nasvědčovalo. Stejně tak by odpovídal i fakt, že se jedná o telefon vybavený 5G modemem, což je prozatím vyhrazeno jen pro ty opravdu nejšpičkovější modely. Xiaomi Mi MIX 4 takovým určitě bude chtít být a kromě toho už se blíží i odhadované datum vydání ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Xiaomi Mi MIX 4 bude rozhodně vybaven tím nejvýkonnějším hardwarem a šéf firmy Lu Weibing mimo jiné slíbil i výkonnější fotoaparát, než 64 Mpix senzor na novém chystaném telefonu od Redmi. Kromě toho bude určitě k dispozici i procesor Snapdragon 855 Plus, protože nic jiného pro špičkový telefon prostě nepřipadá v úvahu. Navzdory všem únikům a informacím ještě vůbec nemáme nic jasného ohledně plánovaného data vydání nástupce oblíbeného a revolučního Mi MIX 3. Rozhodně bych pro jistotu nic neočekával v srpnu, protože Xiaomi ani oficiálně nezačali kampaň s náznaky. Počkáme a uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.