Hraní počítačových her a s ním spojené mobilní hry už dávno není jen doménou uhrovitých teenagerů v potemnělých doupatech osvětlených jen ďábelskou září monitoru, ale stalo se fenoménem zasahujícím v podstatě každého. Každý majitel chytrého telefonu asi podlehl lákadlu více či méně složitých her také a se zvyšujícím se výkonem telefonů také přišly i náročnější hry na ovládání. Těm už nestačí jen dotykové schéma a přímo si žádají něco lepšího. Třeba specializovaný gamepad nástavec.

A výrobci telefonů samozřejmě na nářky a prosby hráčů slyší, takže u specializovaných herních modelů často máme možnost vidět šikovné gamepad nástavce pro pohodlné ovládání. Stejně tomu bylo i v případě Black Shark od Xiaomi, ale čínský gigant se rozhodl potěšit i majitele ostatních modelů. Na veletrhu China Joy tak představili gamepad nástavec speciálně designovaný pro velmi oblíbené Redmi K20 a Redmi K20 Pro (aneb v našich končinách Xiaomi Mi 9T a Mi 9T Pro).

Jedná se designově i vzhledově v podstatě o stejný kousek jaký byl u Black Sharku, takže máte k dispozici joystick, LT a RT tlačítka, směrová analogová tlačítka a nastavitelné herní tlačítko. Nástavec máte možnost nasadit na kteroukoli stranu telefonu, vše je jen na vás. A díky Bluetooth 4.2 připojení není teoreticky problém nástavec využít i u jiných telefonů. Vestavěná 340 mAh kapacita baterie by měla vydržet na slušnou porci hraní, protože výpadek právě v nejméně vhodné chvíli určitě přivodí malé infarktové situace.

Zájemci si už mohou v Číně tento herní doplněk objednat už dnes za cenu 179 juanů (asi 25 dolarů), případně stávající majitelé Redmi K20 a K20 Pro jen za 99 juanů (asi 14 dolarů). Prozatím netušíme, kdy a zda vůbec se tento kousek dostane i do mezinárodního prodeje, ale díky velké celosvětové popularitě této řady telefonů je to více než pravděpodobné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.