Telefon HTC U12 Plus byl představen v květnu/máji loňského roku a ve své době patřil mezi to nejlepší z portfólia společnost. Běžel a vlastně dosud běží na systému Android 8.0 Oreo s nadstavbou HTC Sense. Aktualizaci na Android Pie měl dostat už v minulém měsíci, ovšem update byl odložen a jeho distribuce začíná až nyní. Jako první ji dostávají uživatelé na Tchaj-wanu.

Aktualizace má číslo 2.45.709.1 a její velikost je 1,06 GB. Changelog není nijak podrobný, zmiňuje pouze drobná vylepšení systému a odstranění služby Google+ z obrazovky BlinkFeed. Ovšem podle prvních reakcí uživatelů, kteří si aktualizaci nainstalovali, jsou i zde chyby. Nelze například upravovat APN na Android Pie. Údajně jsou tu i problémy s Wi-Fi připojení a s vysokou spotřebou baterie.

Očekává se, že bude připravena další aktualizace, která tyto problémy a chyby odstraní. Jak již bylo zmíněno, distribuce začala na Tchaj-wanu a postupně bude šířena i do dalších zemí. Může tedy nějako dobu trvat, než se update dostane i na váš HTC U12 Plus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.