Je pravidlem, že na začátku každého měsíce vydává Google nejnovější bezpečnostní záplaty pro operační systém Android. Aktuálně je už červencová záplata připravena pro telefony Google Pixel a postupně bude uvolňována i pro další výrobce chytrých telefonů. Ti následně budou aktualizovat svá zařízení. Ani majitelé telefonů Huawei se nemusí obávat, že by o červencové bezpečnostní záplaty přišli.

Společnost na stránkách Huawei Central oznámila, že je připravena na červencové opravy chyb nadstavby EMUI, a to včetně záplat od Google. V krátké době je začnou distribuovat jak na přístroje Huawei, tak i Honor. Jde o bezpečnostní úpravy na úrovni operačního systému, jádra a ovladačů.

Společnost také oznámila, že se jí pro tuto aktualizaci podařilo vyřešit šest kritických chyb a dalších třináct problémů na vysoké úrovni. Tyto chyby byly zveřejněny na seznamu CVE (Common Vulnerability and Exposures) pro měsíc červenec. Aktualizace bude spuštěna v nejbližších dnech a bude šířena od nejnovějších zařízení až postupně na ta starší, kterým výrobce stále poskytuje podporu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.