Společnost Google vydala na podzim roku 2015 svůj první a vlastně také poslední tablet Google Pixel C. Přestože se společnost od výroby tabletů odklonila, bývá u ní dobrým zvykem, že podporuje i svá starší zařízení. Ta dostávají aktualizace a bezpečnostní záplaty nejméně dalších 18 měsíců poté, co jsou stažena z prodeje. A v této fázi se nyní ocitá i Google tablet.

Google Pixel C byl stažen z prodeje v prosinci/decembri 2017 a v letošním červnu/júni vypršelo 18 měsíční období, ve kterém ještě mohl dostávat aktualizace. Výrobce sice zatím nic oficiálně neoznámili. Ale protože tablet, podle Android Police, nedostal červencovou bezpečnostní záplatu, lze usoudit, že doba podpory je u konce.

Ovšem tablet v tom není sám. Podobně jsou na tom také telefony Nexus 5X a 6P, které už také nedostávají a nedostanou žádnou bezpečnostní záplatu. Není sice vyloučeno, že se červencová záplata jen trochu opozdila, ale majitelé Google tabletu by měli být připraveni na to, že jejich zařízení nebude zabezpečeno.