Navzdory současným trablům s uvalením obchodního embarga ze strany USA se kola kolosu Huawei neustále otáčejí a zítra se dočkáme další z velkých představovacích konferencí. Na pořadu dne budou nejen modely nové řady Huawei Nova 5, ale také zbrusu nový procesor Kirin 810, vyráběný moderní 7nm technologií. Tím se čínská firma stane první na trhu s dvojicí 7nm procesorů, které byly až doposud vyhrazeny pro špičkové vlajkové modely a nikoli pro kousky pro střední třídu, kterým chce Kirin 810 být.

V zásadě by měl Kirin 810 být výrazně vylepšenou verzí Kirinu 710, který je momentálně první volbou pro midrange modely Huawei a Honor, ale zejména v oblasti grafického výkonu značně zaostával za srovnatelnou konkurencí řady Snapdragon 7xx. A právě na tyto konkurenční procesory se bude novinka orientovat hlavně, protože díky 7nm výrobnímu procesu by mohla konečně mít navrch, ať už po stránce hrubého výkonu, nebo spotřeby. Samozřejmostí je i výrazně vylepšený NPU čip pro umělou inteligenci, který by podle zástupců firmy měl být „klíčem k budoucnosti“.

Samozřejmě se nedí očekávat, že nový procesor bude hned nasazen do akce a tak si na první telefony jím vybavené budeme muset ještě chvíli počkat. Spekuluje se, že by mohl pohánět třeba chystaný model Honor 9X Pro, ale nic není zdaleka jisté. Budeme velmi zvědavi na srovnání se zmíněnými Snapdragony řady 7xx, protože by si Huawei zasloužil je ve střední třídě dohnat. A samozřejmě uvidíme, jak se na vývoji Kirinů projeví možný plný dopad embarga, pokud do srpna nedojde k dohodě se zástupci USA.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.