I v dnešní době konstantních úniků informací a zasvěcených zákulisních analytiků se občas povede, že nás výrobci opravdu něčím překvapí. Jako třeba Xiaomi dnes, kdy z čistajasna prostřednictvím sociální sítě oznámili zítřejší oficiální představení zbrusu nové řady telefonů, zaměřené na milovníky selfie snímků. Celý Weibo teaser je jen obrázek malého chlapce s neodolatelným úsměvem a pár slovy doprovodného textu. I když na teaseru nikde nenajdeme přesné informace o co že to vlastně půjde, tak si přece jen něco málo dovedeme logicky odvodit a chystaný selfie telefon představit v reálu.

Jak už jsme ostatně psali dnes odpoledne, tak je na spadnutí znovuoživení značky Meitu pod křídly Xiaomi a vzhledem k zaměření této značky právě na selfie je pak záhy poměrně jasno. Ostatně v reakci na Weio teaser od Xiaomi zareagovali Meitu sdílením příspěvku a slovy „zeptejte se nás“. Takže se dá na 99 % předpokládat, že zítra nám bude poprvé oficiálně představen právě nový dosud nepojmenovaný kousek Meitu/Xiaomi. Zbývající procento si necháme na možnost, že se bude jednat o model Xiaomi Mi CC9, který prošel certifikací TENAA před pár dny, ale je to nepravděpodobné.

O novém Meitu toho není příliš známo a v podstatě jediným jasným parametrem je výklopný modul trojitého fotoaparátu po vzoru ASUS Zenfone 6. Ten tak bude použitelný jak pro klasické, tak i selfie snímky. A díky trojitému uspořádání senzorů by to měl teoreticky natřít i duálním senzorům zmíněného ASUSu. Telefon bude selfie zaměřením cílen hlavně na dámské publikum, čemuž ostatně nasvědčuje i růžové ladění prvního promo snímečku a možná i telefonu samotného. I když se určitě najdou i zarytí ochránci opresivního patriarchátu, kteří kvůli dobrému fotoaparátu překousnu i růžové barevné ladění.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.