Možná si ještě vzpomenete, že na konci loňského roku začaly prosakovat zprávy, že čínská společnost Meitu se chystá na spojení se společností Xiaomi. Mělo se jednat o oboustranně výhodné partnerství. Xiaomi by využívala technologie Meitu, zejména ty pro segment fotoaparátů. Společně by tak mohly vznikat zajímavé přístroje, zřejmě pod značkou Meitu by Xiaomi.

V dubnu/apríli letošního roku byla spolupráce obou společností zpečetěna, ovšem o tom, kdy by se mohl objevit první telefon vzešlý z této spolupráce nikdo netušil. A vlastně obě společnosti o tom taktně mlčely. Nyní, tak trochu jako blesk z čistého nebe, se na síti objevil první teaser. Ten ukazuje to, co by mělo být telefonem Meitu by Xiaomi. Na teaseru sice nejsou k dispozici žádné podrobnější informace o možných parametrech, ale rozhodně zaujme design fotoaparátu.

Kamera je výklopná, podobně řešená jako u přístroje Asus ZenFone 6. Ovšem na rozdíl od Asusu, který má dva snímače, u tohoto fotoaparátu můžeme vidět hned senzory tři a k tomu i LED blesk. To vše je uloženo do jednoho čtvercového modulu. I když nic bližšího není známo, spekuluje se, že jeden ze snímačů by mohl mít rozlišení 48 MPix. A díky tomu, že Meitu je skutečným přeborníkem přes fotografické technologie, najdeme zde zřejmě spoustu nových funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.