Nedávno oficiálně představený telefon střední třídy Moto Z4 se může s největší pravděpodobností stát jediným modelem řady Z4, se kterým se setkáme tento rok. Což je pro mnohé fanoušky poměrně zklamání, protože to znamená, že oblíbené kousky z minulosti jako Moto Z3 Play a Moto Z2 Force. Lenovu (které jak známo vlastní celou Motorolu) se sice momentálně daří, ale ze záhadných důvodů se rozhodli k tomuto kroku.

Vše bylo dnes potvrzeno v odpovědi MotorolaUSA na twitterovou otázku jednoho z fanoušků ohledně předpokládaného data vydání Moto Z4 Play. A chudák byl určitě asi velmi překvapen, když se dozvěděl, že firma neplánuje v roce 2019 oznámení žádného dalšího modelu ze série Moto Z. Takže standardní verze Moto Z4 se stane jediným zástupcem této série pro letošní rok a fanoušci si na opravdové vlajkové kusy pod vlajkou Motoroly mohou nechat zajít chuť.

Uvidíme, zda podobné obchodní tahy budou znamenat definitivní pohřbení variant Z Play a Z Force, protože poslední zprávy tomu naznačují. Zákulisní šeptanda totiž hovoří o možných plánech Lenova na mírnou změnu kurzu u telefonů Moto, které by se do budoucna měly zaměřit spíše na low-end a midrange kousky namísto opravdových vlajkových lodí se Snapdragony 8xx. Nebo se možná dočkáme rozdílného přístupu pro světové trhy, čas ukáže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.