Pokud patříte mezi opravdové nadšence, tak se asi u každého nového telefonu zajímáte o možnosti odemknutí bootloaderu, což je vždy první krok k nahraní upraveného recovery módu a dále použití Custom ROM. Pokud tedy nutně potřebujete root a široké možnosti upravování systému k obrazu svému, tak se bez odemčeného bootloaderu neobejdete. Nedávno vydaný OnePlus 7 Pro to umožňuje, ale je v tom schovaný háček (nebo spíše slušný hák), o kterém se nevědělo.

Odemknutím bootloaderu OnePlus 7 Pro totiž přijdete o certifikaci Widevine L1, což je velmi nemilé zvláště pro příznivce streamování videa. Jak jistě víte, tak certifikace Widevine L1 je nutná k přehrávání videí v maximální možné kvalitě ze služeb jako jsou Netflix, Amazon Prime a některé další. Bez této certifikace jste odkázání pouze na Widevine L3, což značí absenci HDR a maximální rozlišení 480p. To je na velkých displejích moderních telefonů nedostačující a ohavné.

Stejným neduhem trpěly po odemčení bootloaderu i minulé generace OnePlus 6 a 6T, ale tento problém proslavil hlavně oblíbený Pocophone F1, který dlouhou dobu Widevine L1 neuměl bez jakýchkoli zásahů… Na vše se přišlo díky chytrým hlavám a aktivním uživatelům z fóra XDA, kteří si stěžovali na nekvalitní streamování videa. Prozatím není jasné, zda se dá vše napravit znovu-uzamčením bootloaderu, takže bych radil majitelům OnePlus 7 Pro s případnými pokusy o root posečkat.