Nabídka levných čínských TV boxů je opravdu široká a zahrnuje ultra levné základní kousky i nadupané high-end monstra. My pro vás dnes máme jeden spíše z té levné části spektra, ale pro nenáročného uživatele by pro začátek určitě měl stačit. Bodovat bude určitě extrémně nízkou cenou a hlavně bleskovým a bezproblémovým doručením z českého skladu e-shopu Gearbest. Tak se na TV box W95 pojďme podívat blíže.

TV box W95 může nabídnout opravdu velmi kompaktní rozměry, solidní čipset Amlogic S905W se čtyřmi jádry taktovanými na 1.2 GHz, grafiku Mali-450, 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti, takže vše je připravené ke konzumaci až 4K rozlišení. V této souvislosti se sluší říci, že podporuje jak kodeky H.265 4K 10bit nebo VP9, tak i HDR HLG. Wi-Fi je sice jenom 2.4 GHz, síťové připojení jen 100M a porty pouze USB 2.0. Ale za ty peníze… Celé je to pak ovládáno pomocí postaršího Androidu 7.1 a v balení je samozřejmě i dálkové ovládání.

Je čas posunout se k tomu nejlepšímu, což je v případě TV boxu W95 určitě cena. Na e-shopu Gearbest je totiž momentálně k mání jen za 29.99 dolarů a navíc se jedná přímo o český sklad, takže by vše mělo být u vás doma během dvou pracovních dnů pomocí PPL. No nekupte to…