Vzpomínáte na koncept telefonu Vivo APEX, který se později dostal na trh jako lehce pozměněné Vivo NEX ? Jednalo se o revoluční kousek s výsuvnou selfie kamerkou a dá se říci, že odstartoval celé designové odvětví a navazují na něj v současnosti kvanta špičkových modelů konkurence. Nedávno byla vydána i inovovaná verze Vivo NEX Dual-Screen se sekundárním displejem, ale tím pravým následovníkem má být až chystané Vivo NEX 2. A opět půjde o unikátní a revoluční design.

Podle posledních zpráv by totiž Vivo NEX 2 mělo dostat do vínku odnímatelný modul fotoaparátu, který by teoreticky znamenal kompletní zrušení selfie kamerky a maximalizaci displeje. Podle prvních obrázků tohoto konceptu by tento modul měl mít trojici senzorů plus LED blesk a měl by být uspořádaný v „kostičce“ po vzoru Huawei Mate 20 Pro. Modul půjde ale jednoduše odpojit a díky magnetu není problém ho plácnout na místo selfie kamerky. Sice není jasné jakou bezdrátovou technologií by fungoval přenos dat a spojení, ale vše vypadá velmi futuristicky.

O konkrétním hardwaru nemáme v případě Vivo NEX 2 žádné informace, ale to se dalo čekat, protože telefon je stále evidentně ve fázi konceptu. Analytici hovoří o možném rozdělení na dva modely, jeden mířící do střední třídy se Snapdragonem řady 7xx a opravdový high-end se Snapdragonem 855. Hlavní senzor fotoaparátu by pak měl nejspíše být 48 Mpix Sony IMX586, který využívají momentálně v podstatě všichni. Za každou podobnou inovaci jsme vděčni a NEX 2 vypadá velmi zajímavě.