O tom, že Xiaomi pracuje na novém modelu se 48 Mpix fotoaparátem si už nějakou dobu cvrlikají i vrabci na střeše a ostatně bude čínský gigant jen dohánět model Huawei Nova 4. Otázkou tak jen zůstává, který z momentálně chystaných nejbližších projektů Xiaomi ho dostane do vínku. Teoreticky by se nabízel Xiaomi Play, který bude představen 24. prosince, ale náznaky spíše ukazují jiným směrem a to konkrétně do rodiny série Redmi.

Oním šťastlivcem by se tak mohl stát Xiaomi Redmi Pro 2, o kterém se prozatím jen tiše špitalo, ale teď už máme v ruce i první teaser a hrstku informací.  Telefon by měl dostat zbrusu nový procesor Snapdragon 675 vyráběný 11nm výrobním procesem s grafikou Adreno 612, modemem X12 a spoustou dalších vymožeností, mimo jiné i 2×2 MIMO Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0 nebo podporu dual VoLTE. O zmíněném 48 Mpix fotoaparátu se sice nikdy přímo nehovoří, ale zákulisní spekulanti ukazují hlavně právě jeho směrem. To je sice poměrně v rozporu se specifikacemi Snapdragonu 675 a maximálně 25 Mpix rozlišením, ale kdo ví…

Na oficiální představení Xiaomi Redmi Pro 2 si ale ještě počkáme, protože se jeho odhalení očekává až v průběhu ledna, takže máme ještě spoustu času na celou škálu spekulací, úniků a nových obrázků. Spolu s tímto modelem by měl také spatřit světlo světa i první telefon od Xiaomi s Android Go v podobě modelu Redmi Go, který by tak oslovil zájemce o opravdový nefalšovaný low-end se vším všudy, včetně odlehčeného systému.