Ve čtvrtek jsem měli možnost omrknout video, které poodhalilo tajemný telefon s dvěma displeji a „lunárním prstencem“. Tehdy nebylo zcela zřejmé, který čínský výrobce stojí za tímto přístrojem, ale předpokládalo se, že je to Vivo a telefon by mohl nést název Vivo Nex 2 nebo Vivo Nex S2.

Teď je víceméně potvrzeno, že jde o přístroj Vivo, ale jeho název ještě není odtajněn. Každopádně půjde o top model s pokročilými funkcemi, dvěma displeji a zadní kamerou, která bude fungovat také jako selfie kamera a hledáčkem bude sekundární displej.

A dnes se podíváme na další video, které natočil čínský vloger. Ovšem neradujte se. Z videa se o Vivo Nex 2 dozvíme přibližně totéž, co z videa předchozího. Vloger chytře schoval telefon za jakousi „ledovou kostkou“, takže není vidět vůbec nic. Akorát na chvíli vytáhne telefon nad kostku a pro nás, kteří nerozumí řeči rozsypaného čaje, vykřikne jediné srozumitelné: Vivo Nex!

Pokud jste však fanoušky luxusních steaků z japonského hovězího Wagyu, jistě oceníte, že primární displej bude upečen well done, tedy zcela dokonale. Zadní displej bude upraven jako medium steak, tedy bude menší a ještě lehce krvavý. Pak se ještě dozvíme něco málo o pečení, mojitu a kaviáru. Na rozdíl od předchozího videa, kdy je svítící kruh kolem modulu fotoaparátu přirovnáván k „lunárnímu prstenci“, zde je přirovnáván k medúze.

Do obrazu, jaky by mohl nový Vivo telefon vypadat, nás však dostane render z dílny grafika Benjanija Geskina, který je na rozdíl od steaků daleko víc vypečenější, ehmm, vypovídající. Primární displej bude mít zabudovaný snímač otisků a kolem něj budou nulové rámečky, snad jen kromě brady, která by měla být malinko širší. Sekundární displej , který bude zároveň suplovat hledáček selfie kamery, bude menší. Nad ním jsou tři snímače fotoaparátu, přičemž kolem dvou z nich je LED okruží. Pod ním je jakási zadní brada s nápisem Vivo. Nu a podle toho, o čem se zatím jen spekuluje, by se nový Vivo telefon mohl objevit ještě v tomto měsíci.