Pouhý měsíc po oficiálním vydání Androidu 9 Pie se konečně dostává nový systém už i na první telefon od velké značky nepocházející přímo od Googlu. Samozřejmě nepočítáme testovací beta verze systému, ale finální verzi systému připravenou k instalaci pro uživatele. Zmíněným prvním kusem se stává OnePlus 6, protože firma OnePlus dnes oznámila první fázi uvolňování finálního updatu pro zákazníky ve vybraných regionech.

OnePlus během minulého měsíce prošel několika beta verzemi Androidu Pie, takže se evidentně cítí dostatečně silní v kramflecích v otázce vyladění systému a vychytání much. Nový systém by měl přinést zcela překopané UI, vylepšený „Do Not Disturb“ mód, novou verzi specializovaného herního módu a spoustu dalších vylepšení.

Pro OnePlus se jedná o prestižní body k dobru, protože častá výtka směrem k čínským výrobcům často směřuje právě k pomalé adaptaci softwarových updatů. To se OnePlus sice dlouhodobě netýká, ale urvat prvenství je přece jen něco jiného. Nutno však podotknout, že se update na Android 9 týká pouze OnePlus 6 a ne starších modelů, navíc půjde o postupné uvolňování, takže pokud jste snad majitelem tohoto telefonu, tak si možná ještě pár dnů počkáte.