v Alespoň to naznačil na Twitteru tiskový mluvčí firmy Donovan Sung a přihodil k dobru i pár fotografií z unboxingu telefonu. Evropa by rozhodně měla být v první vlně dostupnosti a spekuluje se někdy o polovině října.

Xiaomi Mi 8 Pro odstraňuje zásadní nedostatek původně vytýkaný základnímu modelu Mi 8, protože přežité zadní umístění čtečky otisků prstů je nahrazeno její integrací přímo do displeje a oproti podobně vybavené Explorer Edition bude dokonce rychlejší a přesnější. Jinak je veškeré vybavení Mi 8 zachováno v plné palbě, takže se není čeho obávat. Opět se tak setkáme se 6,26-palcovým AMOLED displejem s poměrem stran 18,7:9, procesorem Snapdragon 845, skvělý zadní 12 Mpix + 12 Mpix fotoaparát s OIS nebo infračervené odemykání rozpoznáním obličeje.

Ani cenově se Xiaomi Mi 8 Pro od základní verze příliš neodchyluje a nabízí tak mnohem lákavější alternativu k Explorer Edition. Navíc má zákazník možnost si vybrat i verzi s průhlednými zády telefony , která byla výsadou předtím také pouze EE. Po mírném zklamání s Mi 8 Lite se od Pro verze čekají velké věci a většina náročnějších fanoušků Xiaomi si na něj už brousí zuby.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.