Čínský Huawei je jedním z výrobců, kteří se nebojí hezky otevřeně ve svých kampaních pořádně rýpnout do hlavní konkurence, ať už se jedná o Samsung nebo Apple. Ale v poslední době se jim daří tyto šťouchance držet ve velice vtipné a a povedené hladině a poslední pokus ze Singapuru to jen potvrzuje. Tam totiž zákazníci čekající ve frontě na nové modely iPhone XS a XS Max dostali od pracovníků Huawei dárek.

Tyto dárkové balíčky obsahovaly poslední model 10.000 mAh powerbanky s technologií SuperCharge v ceně zhruba 80 singapurských dolarů (zhruba 60 amerických). Spolu s ní pak speciální karta s pozdravem od Huawei se slovy „Tady máte powerbanku. Budete ji potřebovat.S úctou Huawei“. Stručné, jasné, jedovaté.

Kapacity baterií iPhonů jsou obecně teoreticky na nízkých číslech, i když je Apple nikdy oficiálně nezveřejňuje. Nové modely iPhonů však podle testů mají prozatím nejvyšší kapacity baterií v histori (XS – 2658 mAh, XS Max . 3174 mAh, XR – 2942 mAh) a údajně by tak na tom s výdrží měly být na velmi solidní úrovni. I tak se ale Huawei cítí dostatečně silný v kramflecích na podobnou akci, kterou samozřejmě cílí na nedostatečnou výdrž telefonů od konkurence.