Meizu X8 je taková velká neznámá, byť se o něm mluví už zhruba dva měsíce. Nejdříve se čekalo, že telefon bude uveden zároveň s „šestnáctkovou“ řadou, pak se chvíli na síti spekulovalo o ceně Meizu X8 a od té doby je ticho po pěšině a mluví se pro změnu o Meizu 16X.

Ten by se měl stát oficiálním během tohoto měsíce. Mohl by tedy zároveň s Meizu 16X být představen i Meizu X8? Je to docela možné, alespoň podle čínského tipaře, který také hodil do placu pár reálných fotek, na kterých je údajně k vidění právě Meizu X8.

Ten by měl být stejně jako 16X osazen procesorem Snapdragon 710 a podle fotek by neměl mít horní výřez nad displejem, i když předchozí informace o výřezu mluvily. Displej by měl mít poměr stran 18:9.

Zadní panel telefonu se zdá být vyroben z polykarbonátu s povrchovou úpravou imitující kov. Najdeme zde duální kameru a snímač otisků prstů.

Podle slov zakladatele Meizu, pana Huang Zhanga, by měl být Meizu X8 hlavním konkurentem Xiaomi Mi 8 SE a jeho cenovka prý bude velmi nízká. A pokud bychom chtěli cenu odvodit od konkurenčního Mi 8 SE, mohla by se pohybovat v rozmezí mezi 220 až 295 dolary.