Meizu X8 by se mělo teoreticky představit po boku nových vlajkových lodí Meizu 16 a 16 Plus během tiskové konference v Pekingu 8. srpna, i když některé zdroje zmiňují pro X8 až pozdější datum 26. srpna. Každopádně se podle všeho bude jednat o první telefon od tohoto čínského výrobce se zprofanovaným vykousnutím displeje. I ty Brute…

Na obrázku vidíme zachycen právě údajný přední panel Meizu X8 a z něj můžeme vyčíst potlačení rámečků na minimum a jen velmi lehkou „bradu“ telefonu. S tou jde ruku v ruce absence hardwarových kontextových tlačítek, které jsou tak pouze softwarové na displeji telefonu. Nikde zatím není k vidění náznak virtuálního mBack tlačítka, jehož návrat byl halasně oznamován ústy představitelů firmy. Ale možná se jen někde skrývá v nastavení a v nějaké formě ovládání gesty. Telefon běží na Androidu 8.1 Oreo, takže i zde vše v pořádku.

Meizu X8 bude disponovat výkonným procesorem Snapdragon 710 a jeho cena by měla být nastavena velmi nízko, hovoří se o rozpětí mezi 1500 a 2000 juany (tedy asi 220-295 dolarů). Zajímavostí nejčastěji zmiňovaného data představení 8. srpna je pak samozřejmě spojitost s o den pozdější ohlášenou tiskovou konferencí Samsungu s Galaxy Note 9. Uvidíme jak se podaří Meizu uzmout pozornost na jejich úkor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.