Ohodnoťte článek

Společnost Huawei už má na svém kontě několik modelů telefonů s Porshe Designem. Vše začalo u Mate 9 a posledním takovým modelem byl letošní Huawei Mate RS Porsche Design, který byl vydán společně s telefony P20 a P20 Pro. A jak to vypadá, Huawei už pracuje i na Mate 20 Porsche Design.

Tedy alespoň podle nám dobře známého tipaře Rolanda Quanta, který tvrdí, že zatím má jen kódové označení Everest a měl by korespondovat s řadou Mate 20. Ta by měla být uvedena 16. října/októbra v Londýně.

Quandt sice neuvádí ani náznakem jaké specifikace bychom mohli u „Everestu“ čekat, ale pokud je jeho tip správný, půjde o vlajkovou loď a ta by mohla dostat zbrusu nový procesor Kirin 980 a podobně velkou vnitřní paměť jako jsme viděli u Mate RS Porsche Design, tedy něco kolem 512 GB. RAMka by mohla v tomto případě být 6 GB.

Dále bychom mohli uvažovat i o podpoře rychlého nabíjení Super Charge, které by měly podporovat telefony řady Mate 20. Podobně jako u RS Porshe Design bychom se měli dočkat špičkových funkcí, trojitého zadního fotoaparátu a displeje bez horního výřezu, který šéf designér Porshe Design Studia, Christian Schwamkrug, odmítá, protože ruší celkový prémiový dojem. A samozřejmě musíme počítat i s vysokou cenou, která by se mohla pohybovat až kolem 2000 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.