A ještě jedna kratší zpráva dnes v souvislosti s čínským gigantem Huawei. Poté, co jsme vás dnes informovali o dominanci tohoto výrobce na domácím čínském trhu s 27% podílem, k nám dorazila další informace a to, že Huawei dosáhl hranice 100 milionů prodaných telefonů.

U příležitosti globálního představení nového smartphonu Huawei Nova 3 společnost Huawei totiž uveřejnila významné hlášení. Od počátku letošního roku, po necelých sedmi měsících, došlo k překročení hranice 100 milionů kusů prodaných smartphonů. A to je hezké číslo.

Huawei dosáhl hranice

V loňském roce prodej mobilních telefonů dosáhl celkového počtu 153,1 milionu. Pro letošní rok si ale nastavili v Číně daleko vyšší výzvu, a to 200 milionů prodaných telefonů. Největší oblibě se letos těší novinky Huawei P20 a P20 Pro, kterých se od počátku letošního roku do června prodalo krásných 6 milionů kusů.

Huawei Mate 20

V minulosti podobného výsledku v počtu prodaných telefonů dosáhl Huawei 22. prosince 2015, 14. října 2016 a 12. září 2017. Jaké číslo se podaří Huawei letos splnit je zatím ve hvězdách, ale mějme na paměti, že je před námi očekávaný podzimní trhák v podobě Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro, na který se já osobně každý rok těším. A co vy? Máte nějakého favorita ze stáje tohoto čínského giganta?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.