Příznivci Xiaomi a velkých telefonů se dočkali. Phablet Mi Max 3 je na světě a jak známo, obří stroje vyžadují také obří baterie. V tomto případě je to baterie se solidní kapacitou 5500 mAh.

Baterie Mi Max 3 má přesně o 200 mAh víc než akumulátor u Max 2, který se chlubí až dvou denní výdrží, samozřejmě v závislosti na tom, jak je telefon používán. Logicky by tedy větší baterie u Mi Max 3 měla vydržet víc.

Lei Jun se dokonce nechal slyšet, že akumulátor Xiaomi Mi Max 3 je doslova neporazitelný. Tedy v rámci výdrže. Podle oficiálních údajů by měla baterie bez úhony přežít 17 hodin přehrávání videa nebo 10 hodin hraní her a na jedno nabití vydrží více než dva dny.

Akumulátor má také podporu rychlého 9V/2A nabíjení QC 3.0, které ručí za vysokou nabíjecí rychlost. Společnost dokonce tvrdí, že se za 1 hodinu baterie nabije na 71%. Phablet podporuje i reverzní nabíjení, což znamená, že může fungovat jako power banka pro nabíjení chytrých nositelností nebo sluchátek.

Baterie s kapacitou 5500 mAh je poměrně vzácným jevem u etablovaných výrobců jako jsou Apple, Samsung, Huawei, Oppo a další. Zdá se tedy, že v tomto Xiaomi nastavilo směr a je dost dobře možné, že se touto cestou vydají i další výrobci.