No že to ale trvalo… Po dlouhých týdnech náznaků, spekulací a spekulativních informací byl dnes konečně oficiálně představen přerostlý Xiaomi Mi Max 3. A třetí generace této řady  určitě potěší všechny příznivce velkých telefonů, i když dnešní představení nenabídlo žádné velké překvapení. V podstatě o všem se už vědělo dopředu, ale mít všechno hezky černé na bílém je přece jen lepší. Takže postupně.

Telefon bude mít kovový unibody design s masivním 6,9-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Nikde ani stopa po vykousnutí a i rámečky jsou velmi sympaticky potlačeny k minimu. Uvnitř pak dle předpokladů vládne procesor Snapdragon 636 spolu s grafikou Adreno 509, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti a systémem MIUI postaveném na Android 8.1 Oreo. K mání kromě této základní varianty bude i 6 GB +128 GB verze, ale prozatím opět ani slovo o mýtické spekulativní Pro verzi se Snapdragonem 710.

Dalším zlepšením oproti předchozí generaci je 5500 mAh kapacita baterie a podporou rychlo-nabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0. Xiaomi u předchozího modelu Mi Max 2 deklarovali zhruba dva dny výdrže baterie a u Mi Max 3 by se to nemělo příliš lišit, přece jen je displej opravdu obří. Co se týče fotoaparátů, tak se dočkáme předního selfie 8 Mpix senzoru s podporou funkce Face Unlock a hlavním párem pak jsou 12 Mpix + 5 Mpix senzory s duálním PD zaostřováním, světelností f/1.9 a spoustou AI funkcí, které by měly zvládnout detekci až 206 scén.

Ani konektivita nebude úplně k zahození a telefon má duální hybridní SIM slot, dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (dualband) MIMO, Bluetooth , GPS + Glonass a port USB Type-C. Pro našince je pak velmi důležitá i podpora 800 MHz LTE pásma, která je potvrzena díky listingu přímo na čínských stránkách Xiaomi. Telefon má rozměry 176.15×87.4×7.99 mm a nepatří k nejlehčím s 221 g váhy. K dostání pak bude v barevných variantách Meteorite Black, Dream Gold, a Dark Blue.

Zbývá už doplnit jen cenu, která je pro základní 4 GB + 64 GB verzi stanovena na 1699 juanů (tedy asi 252 dolarů) a pro vylepšenou 6 GB + 128 GB pak na 1999 juanů (296 dolarů). Prodeje začnou v Číně hned zítra, ale prozatím nebyla oznámena mezinárodní dostupnost tohoto telefonu. Ale u předprodejců by měl být k mání už velmi brzy.

Tak co na Mi Max 3 říkáte ? Budete případně čekat na možnou SD710 verzi ? Nebo je ta základní dostačující ?