Nejnovější člen rodiny řady „K“ čínského Oukitelu už se nám pomalu chystá na trh a protože se i v našich končinách jedná o velmi populární telefony, tak si Oukitel K8 průvodní slovo a pozornost jistě zaslouží. Výrobci dnes vydali první oficiální hands-on video tohoto kousku a tak se můžete podívat, zda si na první pohled opravdu tuto pozornost zaslouží.

Už na úvod je jasné, že Oukitel K8 se určitě nebude pokoušet vás ohromit nějakým extra výkonem, protože se jedná o solidní kus nižší střední třídy. Dokonce ani kapacita baterie se nezdá nijak extra velká, tedy pokud samozřejmě vezmeme jako porovnání ostatní kousky z řady K, protože 5000 mAh je stále vysoko nad momentálním průměrem a určitě vám zaručí dva dny opravdu náročného používání. Na druhou stranu je K8 určitě tenčí a elegantnější než jeho předchůdci, takže má na čem stavět.

Co se týká výbavy tak Oukitel K8 může nabídnout 6-palcový AUO displej s FullHD+ rozlišením a krycím Asahi glass, octa-core procesor MT6750T, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, zadní duální fotoaparát s hlavním 13 Mpix senzorem od Sony, hybridní dual SIM slot, technologii odemykání displeje rozpoznáním obličeje, čtečku otisků prstů, trojbarevnou notifikační LED diodu nebo šikovnou polykarbonátovou zadní stran s trojicí nátěrů, včetně speciálního proti ulpívajícím šmouhám a otiskům prstů.

Datum vydání ani cena prozatím zveřejněny nebyly, takže si na ne budeme muset ještě chvíli počkat. Od Oukitelu bychom se v příštích dnech ještě měli dočkat dalších videí zaměřených hlavně na testy baterie a výdrže, aby se potvrdilo, že K8 je opravdu zařazen správně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.