Společnost Xiaomi je schopna vyrobit cokoli a pokud ne, má v záloze svou subznačku Mijia, která se chutě pustí do díla. Někdy se na trhu objeví jejich produkty, které jsou docela absurdní, jindy však přispěchají s gadgety, které se rozhodně mohou hodit. Na dva takové se dneska podíváme. Xiaomi totiž pustila na trh psí lokátor a filtrační džbán.

Xiaomi chytrý psí lokátor

Majitelé psů to určitě dobře znají. Přestože je jejich chlupatý miláček tím nejlépe vychovaným psíkem široko daleko, přesto, když ucítí hárající fenku, vydá se na dobrodružnou výpravu, dlouho se nevrací a jeho hledání se stává noční můrou.

Novinkový psí lokátor od Xiaomi sice asi nezabrání vašemu psovi v nočních toulkách za láskou, ale určitě pomůže s jeho hledáním. Lokátor může zjistit přesnou polohu zvířete a sleduje jeho pohyb. Pokud jej aktivujete ve chvíli, kdy se zvíře ztratí, čidlo začne blikat a tím upozorní případného nálezce, který vás může následně kontaktovat.

Lokátor je vybaven baterií, která by měla vydržet až 30 dní provozu. Modul lze snadno připnout na obojek a nijak neomezuje zvíře v pohybu. Navíc je vodotěsný, takže mu nevadí ani to, když se pes vydá na toulky v dešti. Po spárování s vaším telefonem můžete sledovat prostřednictvím aplikace pohyb zvířete a lokalizaci jeho polohy. Psí lokátor pořídíte za 199 jüanů, což je zhruba 31 dolarů.

Filtrační džbán Xiaomi Mijia

Kromě gadgetu pro majitele psů, si můžeme od nynějška pořídit také filtrační džbán Mijia. Ten tedy zas až tak chytrý není a jde o věc, kterou mnozí z nás znají a dost možná i mají doma.

Džbánek pojme dva litry vody a má účinný třívrstvý uhlíkový filtr, pro odstranění zbytkového chlóru a jiných škodlivých látek, jako jsou například těkavé fenoly, a to až z 99%. Samotná filtrace trvá asi 5 minut. Džbán je aktuálně nabízen za 99 jüanů (16 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.