Telefon Nokia X6 se objevil zhruba před měsícem a jak všichni víme, je prvním přístrojem společnosti HMD Global, který dostal do vínku poněkud kontroverzní horní výřez nad displejem. Výřez je sice menší, než například u iPhone X, ale prostě je tam.

Nokia X6 je zatím nabízena pouze na čínském trhu, ale díky jeho vysoké prodejnosti a přání mnoha fanoušků by se měl přístroj s nejvyšší pravděpodobností dostat i na trh globální. Možná právě proto dostává telefon svou první aktualizaci, která komě jiného umožní skrytí horního výřezu.

Je to trochu paradox. Proč vlastně vyrobit telefon s výřezem a následně vydat aktualizaci pro jeho skrytí? Samozřejmě, Nokia není prvním a zřejmě asi ani posledním čínským producentem, který se k takovému kroku uchýlí.

Ale zpět k aktualizaci. Je šířena via OTA a samotné skrytí výřezu je velmi jednoduché. Když tuto funkci zapnete, výřez zakryje černý pruh. K dalším vylepšením, které jsou v aktualizaci k dispozici patří optimalizace portrétního režimu fotoaparátu, funkce omezení a skrytí aplikací běžících na pozadí či vylepšení uživatelského rozhraní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.