Chystané OPPO Find X patří i mezi českými fanoušky k nejočekávanějším telefonům současnosti a v posledních dnech se na internet pomalu začaly dostávat střípky parametrů tohoto telefonu. Ostatně oficiální představení se očekává už 19.června, takže už bylo načase. Ale dnes pro vás máme něco extra, protože jsme ukořistili kompletní výpis specifikací, takže můžeme odsunout všechny spekulace a toužebná přání, protože toto jsou čirá fakta. A předem můžeme říci, že v tabulce níže najdeme i jedno velmi příjemné zjištění pro domácí fandy.

Žádným velkým překvapením není přítomnost procesu Snapdragon 845 spolu s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti (určitě bude k mání i 128 GB model), ale pak to začíná být opravdu zajímavé. Displej bude také slušně rostlý s 6,4-palcovou úhlopříčkou a rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Rozměrově ale nepůjde o žádné monstrum se 156.7 x 74.2 x 9.6 mm a 186 g váhy. Foto výbava vypadá také na úrovni s 20 Mpix +16 Mpix duálním zadním fotoaparátem (oba senzory f/2.0) a 25 Mpix selfie mackem opět s f/2.0. Baterie bude mít kapacitu 3730 mAh a k dispozici bude ultra rychlé Super VOOC proprietární rychlo-nabíjení. Samozřejmostí je Android 8.1 Oreo s nadstavbou ColorOS 5.1, stejně jako dual-band Wi-Fi nebo NFC čip. Skvělou zprávou je ale přítomnost skoro všech globálních LTE pásem, takže OPPO Find X podporuje veškeré frekvence potřebné u nás. Třikrát hurá.

Zajímavostí a malou třešničkou na dortu je i informace vyčtená z dalšího obrázku, kde je jako systém Find X uveden hned Android 9, což znamená, že buď OPPO už testují poslední verzi Androidu, nebo bude telefon podporovat program Android P Beta. Každopádně se bude jednat o nekompromisní vlajkovou loď se vším všudy a i po designové stránce půjde o skvost, alespoň tedy podle slibů výrobce. Za tohle všechno ale určitě zaplatíte poměrně krvavé peníze, protože ačkoliv se o ceně raději ještě ani nespekuluje, tak půjde o velmi drahou hračku. Ale za špičkovou kvalitu se holt platí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.