Na 6. června je v Brazílii naplánovaná představovací akce značky Moto a všeobecně se předpokládá, že hlavní díl pozornosti na sebe stáhne plánovaný model Moto Z3 Play. Ale poslední zprávy z Číny (protože jak známo značka Moto patří pod čínské Lenovo) hovoří o tom, že bychom se také mohli dočkat velmi zajímavě vylepšené verze již existujícího Moto G6 Plus.

Tyto informace podařilo získat kolegům z 91mobiles a jednoznačně ukazují na zcela odlišnou verzi Moto G6 Plus. Samozřejmě nejde o kompletní výpis specifikací, ale i tak je screenshot z benchmarku poměrně vypovídající a rozkrývá některé zásadní parametry. Nová verze by tak měla dostat do vínku procesor Snapdragon 660 spolu se  6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, což je masivní upgrade oproti původnímu Snapdragonu 630 se 4 GB RAM u základního modelu.

Ze strany výrobce jsme se zatím nedočkali žádného oficiálního vyjádření, takže vše musíme brát s rezervou, ale informace vypadají velmi věrohodně. Pokud by nová verze G6 Plus se Snapdragonem 660 byla opravdu plánována, tak by s největší pravděpodobností sdílela většinu parametrů se základní G6 Plus, jako je například 5,9-palcový 18:9 displej s minimálními rámečky nebo duální zadní chytrý fotoaparát. Počkejme tedy do 6. června a třeba nás Lenovo, potažmo Moto, překvapí dalším nadějným modelem pro střední třídu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.