Společnost HTC včera představila svůj novinkový HTC U12 Plus a už dneska se chlubí výsledky v testech DxOMark, kde jeho hlavní duální fotoaparát úspěšně zabodoval.

Právě fotoaparát by měl být tím největším tahákem nového HTC telefonu, který společnost doslova vyšperkovala. Primární snímač je 12 MPix se clonou f/1.75, PDAF, laserovým ostřením a OIS. 16 MPix sekundární snímač má světelnost f/2.6, dvojnásobný optický zoom a funguje jako teleobjektiv.

Zadní kamera také může natáčet 4K videa při 60 fps a podporuje OIS. V rámci testů dosáhl fotoaparát HTC U12 Plus na 106 bodů za fotografie a 95 bodů za video, celkové skóre je 103 body.

Tento výsledek posadil kameru HTC U12 Plus na druhé místo žebříčku mezi Huawei P20 Pro (109 bodů) a Huawei P20 (102 bodů). První hodnocení uvádí, že foto výstupy jsou ostré s dobrým dynamickým rozsahem.

Detaily fotek jsou dobře prokreslené, barevné podání a vyvážení bíle je také na dobré úrovni. Mezi další silné stránky fotoaparátu patří přesná expozice v interiéru i exteriéru a vynikající autofokus.

Vylepšit by se mohla expozice u HDR, kde není zcela dobrý ani dynamický rozsah. Fotky vykazují také větší množství šumu při špatném osvětlení a při použití dvojnásobného zoomu se ztrácejí detaily vzdálenějších objektů.

Samozřejmě, že u mobilních fotoaparátů nelze očekávat absolutní dokonalost, ale vypadá to, že HTC U12 Plus by se mohl zařadit mezi ty přístroje, které nadšenci mobilního focení budou vyhledávat.