Vivo, která aktuálně chystá prémiový zcela bezrámečkový telefon pamatuje i na ty, kteří dávají přednost přístrojům střední třídy. Společnost dnes představila a ihned vypustila do předběžných objednávek právě takovýto kousek, který nese název Vivo Z1.

Jde o nejnovější model ze série Z, který je osazen procesorem Snapdragon 660 AIE, který najdeme například ve vlajkových lodích Vivo X21 a X21 UD. Procesor doplní 4 GB RAM a 64 GB interní paměti rozšiřitelné až o 256 GB.

Displej novinkového telefonu má úhlopříčku 6,26 palce, FullHD+ rozlišení, poměr stran 19:9. Nechybí poněkud rozporuplný horní výřez a poměr obrazovky k tělu je 90%.

Vivo Z1 má ve foto výbavě duální zadní fotoaparát složený z primárního 13 MPix snímače a sekundárního 2 MPix objektivu pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera je 12 MPix a bude sloužit i pro odemknutí přístroje.

K dalším specifikacím patří snímač otisků prstů, Bluetooth 5, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, baterie s kapacitou 3260 mAh a operační systém Android 8.1 Oreo s nadstavbou Funtouch OS 4.0.

Telefon je nabízen v barvě černé, červené a modré s cenovkou 1798 jüanů, což je zhruba 282 dolarů. Předběžné objednávky potrvají do 4. června/júna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.