Telefony značky Honor si vydobyly značné renomé nejen v našich končinách a často se jedná o mnohem lepší a výhodnější koupě, než srovnatelné produkty mateřské firmy Huawei. Není tak překvapením, že se pracuje na novém kusu pro střední třídu a podle posledních informací připravovaný Honor 7X už získal certifikaci 3C od čínského úřadu.

Podle uniklých informací a obrázků by měl Honor 7X mít celokovové zpracování a na obrázcích je pak jasně vidět USB Type-C port a nezapomnělo se (naštěstí) ani na 3.5mm audio jack. Čtečka otisků prstů bude situovaná na zádech telefonu, hned pod čočkami duálního fotoaparátu.

Dále se pak v telefonu očekává 5,5-palcový FullHD displej a vše by měl mít pod palcem procesor Kirin 670 spolu se 4 GB RAM a 32 GB / 64 GB vnitřního úložiště. Baterie by měla mít solidní 4000 mAh kapacitu a určitě se dočkáme i nějakého rychlonabíjení. Duální zadní fotoaparát by měl mít jako primární 12 Mpix senzor doplněný druhým monochromatickým 12 Mpix senzorem.

Kirin 670 je procesor střední třídy z vlastní produkce Huaweie a měl by být vyráběn 12nm výrobním procesem. Mělo by se pravděpodobně jednat o šesti-jádrový procesor se dvěma jadry Moscow taktovanými na 2.2 GHz spolu se čtveřicí jader Cortex A52 běžících na 2 GHz. Použitým grafickým čipem by pak měla být Mali G72MP4.

Prozatím nemáme informace o předpokládaném vydání a dostupnosti Honoru 7X, ale snad by to nemělo trvat dlouho a optimisté doufají v pozdní zářijový nebo říjnový termín. Stejně tak cena je prozatím ve hvězdách, ale hrubý odhad kolem 230/270 dolarů za obě verze telefonu by nemusel být daleko od pravdy. Nechme se překvapit.