Kdo by dnes neznal tablety z řady Yoga od společnosti Lenovo. Tentokrát nás chce tenhle výrobce zase oslnit. Na podzim loňského roku, na výstavě IFA 2016, Lenovo představila notebook s dotykovou plochou místo obvyklých tlačítek klávesnice. Přístroj vypadá velmi neobvyklé, ale už tehdy bylo jasné, že psaní na této klávesnici moc pohodlné nebude. Nicméně, výrobci se to zamlouvalo natolik, že se rozhodl vydat další zařízení s tímto řešením.

Jedná se o 12,2 palcový notebook s názvem Yoga A12. Běží na operačním systému Android se speciálním grafickým uživatelským rozhraním. HD displej A12 se otáčí o 360 stupňů, což vám umožní používat ho v mnoha různými polohách, např. jako tablet. Toto zařízení je velmi kompaktní: váží méně než 1 kg a jeho tloušťka je pouze 5,4 mm. 

Lenovo Yoga A12  má procesor Intel Atom x5, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, stereo reproduktory s podporou pro prostorový zvuk a Dolby Atmos. Kapacita baterie je 10500 mAh, což poskytuje až 13 hodin používání na jedno nabití.

Klávesnice tabletu je tedy jeden velký dotykového panel, který slouží také pro kreslení. Kromě toho Yoga A12 obsahuje speciální samoučící software, který sleduje uživatelské návyky a styl psaní, aby nakonec nabídl „vodítka“ pro zlepšení rychlosti psaní. Lenovo Yoga A12 bude v prodeji od 8. února/februára za cenu 299 USD.