Poté, co společnost Asus na CES 2017 prezentovala své tři novinkové přístroje, nechala se slyšet, že tím to nekončí a v plánu mají pro letošek ještě sérii Asus ZenFone 4.

O této modelové řadě se sice mluvilo již před veletrhem CES, ale podle některých spekulací by se ZenFone 4 přístroje mohly objevit v květnu/máji. Doposud si však nikdo netroufl konkretizovat ani rámcové parametry a předpokládala se jen „výrazná modernizace hardwarové výbavy“.

Ovšem dnes začal internetem kolovat výpis z GFXbench, kde jsou k vidění klíčové parametry telefonu, který je údajně jedním ze zástupců Asus ZenFone 4 série.

Podle výpisu je telefon vybaven procesorem Snapdragon 820 s 6 GB RAM a 64 GB ROM, který byl použit i v loňském modelu ZenFone 3 Deluxe. Připomeňme také, že letošní Asus ZenFone AR dostal Snapdragon 821 s 8 GB RAM.

Displej ZenFone 4 by měl být 5,7 palcový s rozlišením QHD (2560 x 1440 pixelů). Na pozici hlavního fotoaparátu bychom měli najít snímač s rozlišením 21 MPix a přední kamera má 8 MPix. A, samozřejmě, operačním systémem je Android Nougat.

Předpokládá se, že řada ZenFone 4 bude nabízet několik verzí přístrojů s různým vybavením, zřejmě i procesory a cenou. Nu a vzhledem k tomu, že společnost Asus nenápadně naznačuje, že telefony z nové modelové řady jsou připraveny, je docela dobře možné, že některý z nich bude prezentován koncem měsíce na MWC 2017 v Barceloně a do prodeje by opravdu mohl naskočit v květnu/máji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.