Máme na krku další deštivou listopadovou sobotu a nemůže tak chybět další dílek skládačky Co se hraje, kde se dnes zaměříme na rychlá kola a zápach benzínu po ránu. Ano, modří již vědí a dnes bude řeč o závodních hrách a obecně hrách s autíčky 🙂 Jako člověk motorismem nepolíbený a bez řidičského průkazu jsem ten správný expert na podobné téma a můžeme se tak směle vrhnou na věc.

Reckless Racing 3

Třetí díl arkádové jezdící hříčky od Pixelbite je léty ověřenou směsicí jednoduchého ovládání a ďábelské hratelnosti, už první díl nám v práci způsobil spoustu nevraživosti, jak jsme se o setiny vteřiny předháněli v rekordech. Jejich překonávání je samozřejmě přítomno i zde, jako obvykle se na trať vydáme v izometrickém pohledu na auto a v příjemné ručně kreslené grafice. Nabídka vozového parku je vskutku úctyhodná a dočkáme se i bizarních modelů různých tahačů a podobně. Tratí je přehršel a v módu kariéry pak pozvolna odemykáte auta jak je dobrým zvykem v podobných hrách. Na výběr je několik módů ovládání, takže si vybere vskutku každý a po pár jízdách vše jednoduše přejde do krve. Celá sranda samozřejmě něco stojí a Reckless Racing 3 nepatří k free hrám, ale na druhou stranu za svoje peníze dostanete opravdu mamutí porci zábavy a platíte jen jednou, žádné otravné mikrotransakce.

Reckless Racing 3
Reckless Racing 3
Developer: Pixelbite
Price: 2,39 €

Reckless Getaway

U „reckless: autíček ještě zůstaneme, protože na koho by bylo už tak arkádovité Reckless Racing 3 stále příliš složité a komplikované tak tu máme Reckless Getaway, kde se na realismus kašle už naprosto a výsledkem je jen čirá a nefalšovaná nereálná zábava. V roli bankovního lupiče utíkajícího s lupem se budete vyhýbat policejním zátarasům a vozům, vytlačovat auta jedoucí v okolním provozu a pro dobrou míru sbírat zlaťáky povalující se kolem. To vše se ovládá jen tlačítky doleva/doprava, plyn není nutný protože je přece cílem jet pořád naplno ne ? 🙂 Komu by téma bankovního úniku osobním autem nevyhovovalo, tak pro toho je stvořen destruktivní „Wreckless“ mód, kde opravdu jen jedete a mohutným tahačem likvidujete co potkáte. To vše je ke stažení zcela zdarma a jen pro opravdové nenasyty je pak za malý peníz k dispozici malé rozšíření zahrnující třetí speciální sadu tratí – mód Jungle. Zamrzí jen otravné reklamní bannery před startem, ale to je prostě úlitba bohům.

Reckless Getaway Free
Reckless Getaway Free
Developer: Polarbit
Price: Free+

Real Racing 3

Zapomenout se nedá samozřejmě ani na jednoho z hlavních behemotů herního autíčkového trhu a tím je určitě Real Racing 3 od Electronic Arts. Obrovská (jak obsahově tak i místem nutným k instalaci) hra nám nabídne přes 100 aut, která si postupně vylepšujete, spoustu tratí vymodelovaných podle reálných předloh, časté online soutěže a závody, multiplayer s reálnými lidmi a mnoho dalšího, stačí jen pomyslet. Graficky se také jedná o skvost a na plné detaily je opravdu na co se dívat, ale je na to potřeba také odpovídající hardware. hráč má na výběr z mnoha zobrazení a pohledů, od pohledu přímo z kokpitu až po kameru „nad ramenem“. Ovládací možnosti jsou také široké a osobně jsem si nejvíce oblíbil točení virtuálním volantem přímo pomocí naklánění tabletu/telefonu, kde je pozornost okolí zaručena 🙂 Real Racing 3 je k dispozici zdarma a dá se hrát bez problémů a investic, ale praví fandové si jistě rádi připlatí za speciální auta a vychytávky. V téhle hře se dá bez přehánění strávit mládí…nebo stáří 🙂

Real Racing 3
Real Racing 3
Developer: ELECTRONIC ARTS
Price: Free