Informace o chystaném plnohodnotném notebooku od Onda nejsou žádnou novinkou, ale díky naším neocenitelným nedočkavým prodejcům na Aliexpressu máme opět k dispozici specifikace chystaného Onda oBook 11 ještě dříve, než byl výrobcem oficiálně detailně představen. Na první pohled nevypadá vůbec zle a i cena je navzdory Aliexpress původu velmi příznivá, takže mu nakoukněme pod kapotu, ať víme co nás čeká.

Onda oBook 11 je zcela určitě silně ovlivněn řadou Lenovo Yoga a nabízí čtyři módy používání díky volné možnosti polohování v rozmezí 360º. Displej má úhlopříčku 11.6″ a FHD rozlišení 1920 x 1080 pixelů (tedy poměr stran 16:9) a je samozřejmě plně dotykový. Uvnitř pak najdeme Intel Atom X5, bohužel však s největší pravděpodobností pouze nižší řady 8300, čemuž nasvědčuje použítí dietních 2 GB RAM. Ani úložiště není se svými 32 GB eMMC z nějvětších a je samozřejmě ve hvězdách, zda soudruzi v Onda nepoužili pomalé eMMC čipy jako v minulosti. Jinak z výbavy nechybí nic podstatného, microSD slot, microHDMI, BT 4.0 a dokonce i dvojice plnohodnotných USB 3.0 slotů. Celý zázrak by měl vážit 1.2 kg a tloušťka dosáhout velmi dobrých 15.5 mm. Kapacita baterie je pak 8000 mAh a jako systém jsou samozřejmě předinstalovány Windows 10.

Překvapivě dostupně vypadá cena, přeprodejce z Aliexpressu za oBook 11 chce 249$, což by naznačovalo dokonce výrazně nižší oficiální cenovku. Předprodej by měl skončit 20.listopadu, takže si ještě chvíli počkáme, než uvidíme, zda se v Onda tentokrát pochlapili a neodflákli kvalitu konstrukce jako u mnoha minulých modelů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.